چگونه سایت را به رتبه اول گوکل برسانیم؟ 

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و در رتبه های اول رویای هر ادمین و سئو کاری است ولی برای رسیدن به این هدف راه سختی پیش رو است.  در این مقاله سعی می کنیم فاکتورهای اساسی و مهم برای ارتقای سایت و سئو به شما معرفی کنیم.

 

همیشه سایت را بروز نگه دارید


شاید بتوان گفت مهمترین فاکتور سئو سایت تولید محتوا قوی بر اساس نیاز کاربر می باشد. گوگل همیشه عاشق وب‌سایت‌های است که مطالب جدید و ایده آل تولید می کنند و نگاه ویژه به اینگونه سایتها دارد. سعی کنید همیشه سایت خود را به روز نگه دارید و و در بازه های زمانی مشخص مطالب را در سایت خود منتشر کنید. اگر برای شما سوال است که چگونه محتوایی را تولید کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.


مقاله یا محتوای تولید شده توسط سایت شما باید دارای استانداردها باشد تا بتواند رضایت گوگل را برای قرار گرفتن در صفحات اول جلب کند.
اولین و مهمترین مورد در تولید محتوا عنوان مناسب برای مقاله تولید شده است. این عنوان هم باید خلاصه‌ای از کلیت مقاله باشد و هم باید برای کاربران و گوگل جذاب باشد.
سعی کنید مقاله تولید شده توسط شما طولانی باشد و همچنین از مقالات یک خطی یا یک پاراگرافی پرهیز کنید.خوانایی مقاله خود را بالا ببرید تا هم گوگل بتواند درست مقاله شما را بررسی کند و هم کاربران به راحتی آن را مطالعه کنند.کلمات کلیدی سایت خود را در مقالات گنجانده و بر روی آنها مانور دهید.

 

بک لینک


یکی از موثرترین راه های  سئو سایت دریافت بک لینک است. زمانی که  لینکی از سایتی دریافت می کنید در واقع توانسته اید بخشی از اعتبار آن سایت در نزد گوگل را از آن خود کنید. هر چه این وبسایت در نزد گوگل با ارزش تر باشد این لینک نیز ارزش بهتری دارد و باعث ارتقاء سایت شما در گوگل خواهد شد‌ . حتی الامکان سعی کنید بهترین بک لینک ها را دریافت کنید و از گرفتن لینک از سایت های اسپم و بی محتوا خودداری کنید.

 

نسخه موبایل سایت را چک کنید

 

واکنش گرایی یا ریسپانسیو بودن یکی از فاکتورهای بسیار مهم سئو در نزد گوگل است.  این موضوع آنچنان مهم است که خود گوگل نیز ابزاری برای تست ریسپانسیو بودن سایت در نظر گرفته است. سعی کنید نسخه موبایل سایت شما به گونه ای باشد که کاربران سایت به راحتی بتوانند سایت شما را بررسی و آنالیز کنند.

 

افزایش سرعت بارگذاری سایت

 

در سالهای گذشته گوگل تاکید زیادی بر سرعت بارگذاری سایت ها کرده است و این عامل را یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سئو سایت عنوان کرده است. با بهینه سازی کدها ، تصاویر و استفاده از هاست مناسب سرعت سایت خود را بالا ببرید تا هم رضایت گوگل را داشته باشید و هم رضایت کاربران. همچنین ابزار زیادی برای تست سرعت بارگذاری سایت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و نقاط ضعف و قوت سایت خود را دریابید.

 

باگ های سایت را بررسی و حل کنید


در طول زمان طراحی سایت و سئو با باگ ها و خطاهای زیادی روبرو خواهیم شد که باید پس از بررسی آن خط ها برطرف شوند. ابزار زیادی برای بررسی باگهای سایت وجود دارد که می‌توان از جمله آن به وبمستر گوگل اشاره کرد. این را در نظر بگیرید که اگر تمایل دارید سایت شما در صفحه اول گوگل باشد باید همیشه و در همه حال بی نقص و بی خطا باشد.

 

رایان وب مرکز تخصصی طراحی سایت در کرج و سراسر ایران به شما دوستان عزیز توصیه می کند برای سایت خود صبور و پرتلاش باشید .