بک لینک چیست و چه فایده ای دارد؟

یکی از فاکتورهای مهم سئو که نقش زیادی در بهبود رتبه سایت در گوگل دارد بک لینک است. این نوع تکنیک از دسته seo off است و هم می تواند تاثیر مثبتی بر روی رنک سایت داشته باشد و هم می تواند باعث جریمه سایت توسط موتورهای جستجو شود. در این مطلب به معرفی انواع بک لینک و فواید آن می پردازیم.
 

 

بک لینک چیست؟

 

به طور کل و به زبان ساده ، دریافت لینک از سایتی دیگر با هدف ارتقا سئو را بک لینک می گویند. هر چه تعداد این بک لینک ها افزایش پیدا کند قدرت دامنه شما نیز افزایش پیدا می کند.

 

انواع لینک :


Dofollow : اگر لینک دریافتی شما از سایت دیگر به صورت Dofollow باشد این لینک از طرف موتورهای جستجو ثبت و بررسی می شود و اعتبار زیادی را به سمت صفحه و دامنه شما ارسال می کند.

Nofollow : فرضیه های زیادی در مورد لینک نوفالو وجود دارد و عده ای تصور می کنند که این لینک تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت ندارد. البته عده ای هم بر این باورند که این نوع بک لینک ارزش دارند ولی به نسبت Dofollow بسیار پایین تر است.


بک لینک ها را می توان به چند صورت دریافت کرد:

- بک لینک با کلمه کلیدی : مهمترین و عالی ترین روش دریافت بک لینک دریافت با کلمه کلیدی سایت است. چگونه؟ برای درک بهتر مثالی را مطرح می کنیم. کلمه کلیدی سایت شما عبارت
طراحی سایت در کرج است و می خواهید برای این صفحه بک لینک دریافت کنید. بهترین راه برای گرفتن بک لینک ، دریافت لینک از سایت های دیگر عینا با همین کلمه یعنی طراحی سایت کرج است. البته شما می توانید از مشتقات این کلمات که تلفیقی از کلمات کرج و طراحی سایت باشد نیز استفاده کنید.

بک لینک با تصویر : در بعضی از مواقع بک لینک از طریق تصویر دریافت می شود . این نوع بک لینک بی تاثیر نیست و می تواند باعث افزایش page authority و Domain authority شود .

بک لینک با کلمات غیر مرتبط : گاهی ممکن است بک لینک با کلمات غیر مرتبط دریافت شود که در این لینک، page authority افزایش می یابد ولی کلمات کلیدی شما پیشرفت محسوسی نخواهد داشت.

بک لینک از طریق آدرس دامنه : این نوع بک لینک هم بیشتر باعث افزایش اعتبار دامنه می شود و کلمه کلیدی شما ارتقا زیادی نخواهد داشت.

بک لینک در عین حال که می تواند موثر باشد می تواند باعث جریمه سایت شما نیز شود. از سایت های اسپم بک لینک نگیرید و همچنین از دریافت لینک از سایت های مزرعه لینک خودداری کنید.