سئو لوکال چیست؟ 

Seo مخفف عبارت Search engine optimization است و به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. به صورت عامیانه سئو یعنی ارتقا سایت در موتورهای جستجو و طرفداران بسیاری دارد . از انواع سئو می توان به سئو لوکال اشاره کرد که در این مقاله به بیان و بررسی این نوع seo می پردازیم.

 

کلیاتی در مورد سئو محلی یا همان لوکال

 

سئو لوکال به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل در یک منطقه و یا محل است. در بعضی مواقع پیش می آید که وب سایت ما تنها در یک منطقه خاص خدمت رسانی می کند و متقاضیان از سراسر کشور را پذیرا نیست. به طور مثال یک شرکت طراحی سایت که محل فعالیت آن کرج است و به دلیل جلسات حضوری تنها می تواند متقاضیان بومی را سرویس دهی کند ، با کلمات کلیدی که مربوط به کرج باشد سایت خود را سئو می کند. در این نوع کسب و کار چون نوع فعالیت طراحی سایت است و محل فعالیت در کرج می باشد بنابراین انتخاب کلمه کلیدی طراحی سایت در کرج مناسب ترین عبارت برای سئو لوکال به حساب می آید.

 

مزیت های سئو محلی

 

اولین مزیت این نوع سئو هدف گرفتن متقاضی واقعی که درصد توافق بسیار بالاتری دارد می باشد. در این صورت انرژی و زمان صرف شده بهینه تر و پر بازده تر خواهد بود.

دومین مزیت سئو لوکال هزینه نسبتا پایین تر آن نسبت به نوع عمومی آن است. این اتفاق کاملا طبیعی است هرچه رقابت شما در فضای رقابتی بزرگتری شکل گیرد هزینه انجام آن هم بیشتر خواهد بود.

زمان اجرای نسبتا پایین تر آن هم یکی دیگر از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. به طور کل چون در این نوع رقابت فقط با وب سایت هایی رقابت خواهیم داشت که در آن منطقه هستند زمان انجام هم کمتر از نوع عمومی آن است.

در سئو لوکال نمایش بر اساس لوکیشن بسیار کارآمد است .تمام سیستم ها و یا مرورگرهایی که بر اساس لوکیشن ، نزدیکترین مرکز را در یک جستجو در گوگل نمایش می دهد می توانند وب سایت شما را به کاربران بهتر و بیشتر معرفی کنند.