ریپورتاژ آگهی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟رپورتاژ

 

سئو چیست ؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، برای بهبود جایگاه سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و تبلیغات بیشتر انجام می گیرد. عوامل زیادی در کنار هم بر سئو تاثیرگذار است و رسیدن به موفقیت در این پروژه ها بسیار پروسه سنگین و دشواری است و نیاز به متخصص سئو دارد.


رپورتاژ چیست ؟

رپورتاژ که به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده است یکی از بهترین ابزارها برای ارتقا سئو است. رپورتاژ به معنی نمایش متن آگهی شما در سایت های دیگر به قصد تبلیغات است که در اینجا به بررسی نحوه تاثیر آن بر سئو یک سایت می پردازیم.

 

نحوه تاثیر رپورتاژ بر سئو :
همانطور که گفته شد رپورتاژ به معنی قرار دادن محتوای تبلیغ شما در سایت های دیگر است که در بعضی مواقع این تبلیغات شامل لینک هایی با کلمات کلیدی در بدنه متن آگهی است که باعث ایجاد و ارسال بک لینک به سایت آگهی دهنده می شود. از آنجایی که تاثیر بک لینک داخل متن خیلی بیشتر از بک لینک به تنهایی است ، این محتوا سیگنال بهتری را برای کلمات کلیدی به سایت ارسال می کند. برای مثال زمانی که شما بک لینکی با عنوان طراحی سایت در کرج را در قالب رپورتاژ دریافت می کنید و این کلمه کلیدی داخل یک متن قوی از نظر سئو قرار می گیرد بسیار تاثیر گذار خواهد بود. چون متن این آگهی باعث قدرت بک لینک می شود.

 

از کدام سایت ها باید ریپورتاژ تهیه کرد؟
رپورتاژ را از همه سایتهایی که میزبان آگهی هستند می توان تهیه کرد ولی بهتر است رپورتاژ از سایت های قوی از نظر سئو تهیه شود . البته اگر رپورتاژ از سایتها‌ی که از نظر موضوعی مرتبط هستند دریافت شود تاثیر بیشتری نیز دارد.

 

چالش های رپورتاژ :

مهمترین مشکلی که بر سر راه خرید رپورتاژ است هزینه بسیار بالای آن است. خرید رپورتاژ از سایت های بزرگ مانند خبرگزاری ها بسیار هزینه بر است که این عامل باعث پشیمانی بسیاری افراد از خرید آن می شود.

رپورتاژ رایگان وجود دارد؟

بله رپورتاژ رایگان وجود دارد که می توان از وبلاگ ها برای آن نام برد .