استراتژی های جدید گوگل برای ارزیابی سئو در آگوست 2018استراتژی های جدید گوگل برای ارزیابی سئو

 

به تازگی گوگل نگاه متفاوتی به وب سایت ها داشته و در آپدیت گذشته رتبه ها را با تغییرات زیادی مواجه کرده است. تغییرات اساسی در الگوریتم های گوگل باعث شده تا بسیاری از سایت ها پیشرفت عجیبی داشته باشند و یا با افت روبرو شوند. اما حالا ببینیم تغییرات جدید گوگل در ارزیابی سایت ها چگونه بوده است :

 

اهمیت بسیار بیشتر به تولید محتوای با ارزش تر :

مسولان گوگل قبل از این هم بر تولید محتوای با ارزش تاکید داشتند ولی به تازگی این محتوا بسیار بیشتر از گذشته مورد ارزیابی قرار گرفته است. اهمیت محتوا از نظر نگارش ، تعداد کارکتر و اعتبار فنی از ملاک های گوگل برای ارزش بخشیدن به سایت بیشتر از گذشته مورد توجه گوگل است. شما دیگر فقط به فکر بروز رسانی سایت با هر محتوا و به هر قیمتی نباشید و تمرکز خود را بر مسله فنی محتوای تولید شده قرار دهید. گوگل در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ به خوبی نشان داد که تغییرات بزرگی در الگوریتم های خود اعمال کرده و این را با جابه جایی گسترده در رتبه های سایت ها نمایش داد. سئو هر روز از گذشته پیچیده تر و مفهومی تر می شود و شاید این آپدیت سرآغاز تغییرات بزرگتر باشد.

 

بهینه سازی سورس کد :

در زمان طراحی سایت تمام سورس کدهای سایت را کاملا بهینه کنید چون اولین و تنهاترین وسیله ارتباط سایت و گوگل ، سورس کد است. این بهینه سازی در تمام سورس کدها از جمله Html و Css باید به طور کامل رعایت شود تا بازخورد خوبی را دریافت کنید. از جمله این بهینه سازی ها استفاده صحیح از h1,h2,h3 است.

 

تمرکز روی کلمات گسترده تر :

دیگر زمان تمرکز عینا روی کلمات کلیدی به پایان رسیده و شما باید بر روی کلمات کلیدی، مترادف و دایره لغتی از حروف کلمات کلیدی هم معنی هم تمرکز داشته باشید. این بدان معناست که دیگر شما تنها بر روی کلمات کلیدی که در عنوان سایت قرار گرفته مانور ندهید و بر کلمات هم خانواده آن نیز فعالیت داشته باشد . چگونه؟ برای یافتن پاسخ به این مثال دقت کنید. مثال : کلمه کلیدی مورد نظر شما طراحی سایت در کرج است. برای ارسال فرکانس مثبت از طریق لینک ها می توانید بر کلمات نزدیک نیز استفاده کنید که می توان کلمه کلیدی ساخت سایت در کرج را در نظر بگیرید.

گوگل می داند شما قصد سئو سایت خود را دارید و می داند شما برروی کلمات کلیدی خاصی تمرکز دارید ولی می خواهد این روش صرفا با لینک سازی و دریافت بک لینک به صورت فریبنده صورت نگیرد تا کیفبت لینک و محتوا کاهش پیدا نکند.

 

کلمات کلیدی lsi :

LSI مخفف عبارت «Latent Semantic Indexing» است و مفهومی است که گوگل از آن استفاده می کند تا ارتباط بین کلمات را درک کرده و معانی و مفاهیم هم خوان و مشترک بین آن‌ها را شناسایی نماید. گوگل کاملا هوشمند است و توانایی درک و فهم عبارات کلیدی و مشابه را دارد و در آپدیت جدید به این اصل بیشتر توجه می کند.